OPIS
PRODUKTU
KIESZONKOWY PRZEWODNIK. SAMOCHODY
Album dla prawdziwych fanów i pasjonatów motoryzacji
Opis najciekawszych samochodów powstałych po II wojnie światowej
Piękne kolorowe zdjęcia. Samochody przedstawione w kolejności alfabetycznej, ułatwiającej korzystanie z przewodnika. Każdy model opatrzony interesującym opisem z wyszczególnioną specyfiką umożliwiającą porównanie poszczególnych samochodów.
Od czasu gdy z końcem XIX wieku wynaleziono pierwszy samochód, człowiek bezustannie dąży do stworzenia coraz to szybszych, silniejszych i bardziej ekscytujących maszyn. Pomysłowym wynalazcom nie wystarcza sam fakt wykorzystania samochodu jako środka lokomocji, którym można przejechać z jednego miejsca w drugie – jazda ma być coraz krótsza, coraz szybsza lub musi dostarczać coraz mocniejszych wrażeń. Z biegiem lat postęp technologiczny pozwalał na zwiększenie mocy silników, co w połączeniu z wykorzystaniem rosnącej wiedzy z dziedziny aerodynamiki umożliwiło poprawę osiągów, widoczną także w samochodach codziennego użytku.
Na początku XX wieku konstrukcje projektowane w Europie miały charakter eksperymentalny, ale w Stanach Zjednoczonych Henry Ford dokonał przełomu wraz ze stworzeniem modelu T, pierwszego seryjnie montowanego samochodu na świecie. Ponieważ automobil stał się szybko popularny w społeczeństwie amerykańskim, Stany Zjednoczone wysunęły się na zdecydowane prowadzenie w dziedzinie światowej motoryzacji.
Lata dwudzieste to luksusowe auta o ekstrawaganckich liniach i szlachetnym wykończeniu, jednak wielki krach giełdy na Wall Street spowodował recesję i zamrożenie wielu projektów takich gigantów jak Hispano-Suiza, Bentley, Bugatti i innych.
Lata II wojny światowej przyniosły nowe rozwiązania konstrukcyjne w dziedzinie projektowania i stosowanych w motoryzacji materiałów. Po wojnie to Stany Zjednoczone najszybciej otrząsnęły się z letargu i kolejny raz zdystansowały Europę i Japonię. W latach sześćdziesiątych rynek amerykański został całkowicie zdominowany przez Wielką Trójkę – Chryslera, GM i Forda i można śmiało powiedzieć, że w tym czasie nie liczyła się żadna inna marka. Znamiennym jest także fakt, że zapotrzebowanie wydawało się zdecydowanie przerastać możliwości produkcyjne firm motoryzacyjnych, co w dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwe – wszak obecnie podaż rynku jest dużo większa od popytu i niektóre modele są sprzedawane po kosztach produkcji. Wielu producentów nie wytrzymało ostrej rywalizacji o klienta. Wiele z nich było zmuszone zamknąć zakłady produkcyjne po II wojnie światowej. Najstarszy producent amerykański, Oldsmobile, także uzupełnił listę gigantów, które przeszły do historii. W dzisiejszych czasach na rynku utrzymała się jedynie garstka niezależnych producentów, wszystkie inne zostały wchłonięte przez gigantów motoryzacji takich jak Ford, General Motors, Daimler-Chrysler, Citroen/Peugeot, Volkswagen i Fiat. Rolls-Roys i Bentley należą do niemieckich koncernów, a mercedesy i modele SUV marki BMW powstają w Stanach Zjednoczonych.
Opis najciekawszych samochodów powstałych po II wojnie światowej obejmuje 130 modeli, wyselekcjonowanych na przestrzeni sześćdziesięciu lat. Niniejsza książka dostarcza informacji o wszystkich najważniejszych, legendarnych i kultowych, modelach, nie pominięto i tych które były ciekawe, ale nie przypadły do gustu nabywców danej dekady. Każdemu modelowi towarzyszy dokładny opis, piękne zdjęcie i najważniejsze dane techniczne. Samochody przedstawiono w kolejności alfabetycznej, dzięki czemu bez trudu możliwe jest odszukanie interesującego modelu. Przy nazwie modelu podany jest rok, w którym został on zaprezentowany światu.
Kochamy samochody z najrozmaitszych powodów. Określają nasz charakter i nas samych, są odzwierciedleniem naszych marzeń i naszej osobowości.
Kieszonkowy Przewodnik. Samochody - polecamy!
PŁATNOŚĆ
I WYSYŁKA
PŁATNOŚĆ I WYSYŁKA TOWARU
W chwili obecnej Klient ma do wyboru następujące formy płatności oraz opcje dostawy:
- Przesyłka krajowa
- Przedpłata na konto Płatność można dokonać wpłacając bądź przelewając pieniądze na nasze konto w mBank. Wybierając tę opcję do ceny towaru, należy doliczyć 11,00 PLN tytułem kosztów wysyłki.
- Przesyłka pobraniowa Zapłata za zakupiony towar następuje przy odbiorze przesyłki (u listonosza). W tym przypadku do ceny towaru doliczyć należy 15,00 PLN tytułem kosztów wysyłki.
- Przesyłka zagraniczna (na terenie Europy) - Jedyną akceptowaną formą płatności w tym przypadku jest wpłata bądź przelew na konto. Koszt wysyłki takiego zamówienia wg cennika Poczty Polskiej uzależniony jest od wagi danej przesyłki. Przed zakupem obowiązkowo wymagany jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta, w celu zważenia przesyłki i wyceny dokładnego kosztu wysyłki.
- Odbiór osobisty - Odbiory osobiste możliwe w siedzibie firmy: ul. Bohaterów Studzianek 13/5; 26-670 Pionki po wcześniejszym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.
Paczki wysyłamy codziennie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Wszystkie ceny są cenami brutto i zawieraja podatek VAT.